Mobile
Data premiery iPhone 13, cena, wiadomości, przecieki i to, co wiemy o nowym iPhonie

Data premiery iPhone 13, cena, wiadomości, przecieki i to, co wiemy o nowym iPhonie

Nowy iPhone – prawdopodobnie iPhone 13, ale może iPhone 12S – pojawi się w 2021. Nawet jeśli tylko owijasz głowę wokół rodziny iPhone 12, widzieliśmy już wiele soczystych przecieków i plotek na temat następnej gamy telefonów Apple, które zostaną uruchomione jeszcze w tym roku.

Nowe iPhone’y Apple na 2021 prawdopodobnie zostaną uruchomione pod koniec roku, ale słyszymy wiadomości z różnych źródeł o tym, czego można się spodziewać na iPhone’a 13 nowej generacji, iPhone’a 13 Pro i iPhone’a 13 Pro Max – a także iPhone’a 13 mini, jeśli Apple zdecyduje się na kolejny flagowy telefon w małym formacie.

Jakie jest teraz ogólne słowo? Słyszeliśmy z różnych źródeł, aby nie oczekiwać żadnych humongous uaktualnień, jak plotki wskazują na firmę koncentrując się na rafinacji projektu, poprawy wnętrza, a może nawet wprowadzenie bardziej wydajne kamery, które podejmują ostrzejsze zdjęcia i lepsze zdjęcia w nocy.

Poniżej znajdziesz wszystko, co wiemy do tej pory o następnym iPhone, w tym nasze najlepsze przypuszczenie na iPhone 13 data premiery, a wybór rzeczy, które chcemy zobaczyć Apple wprowadzić w jego 2021 słuchawki.

Najnowsze wiadomości

Seria iPhone 13 może mieć większe baterie, a coraz więcej dowodów na to, że wycięcie będzie mniejsze, a częstotliwość odświeżania będzie wyższa niż w zakresie iPhone 12.

Wytnij do pościgu

  • Co to jest? Następny iPhone, może iPhone 12S
  • Kiedy jest na zewnątrz? Prawdopodobnie we wrześniu 2021 r.
  • Ile to będzie kosztować? Oczekiwać $699 / £699 / AU$1,199 i więcej

Data i cena wydania iPhone’a 13

Kiedy można oczekiwać, aby móc kupić iPhone nowej generacji? Spodziewamy się, że data premiery iPhone’a 13 zostanie ustalona na wrzesień 2021, ale może to ulec zmianie, biorąc pod uwagę pandemię Covid-19.

Przez ostatnie 10 lat Apple konsekwentnie wprowadzało swoje flagowe telefony na imprezie na początku września i wydało telefony 10 dni później. Wszystko to zmieniło się w 2020 roku z powodu pandemii, a telefony zostały opóźnione poza ich zwykłym oknem.

IPhone 12 i iPhone 12 Pro zostały przesunięte z powrotem do października, a pozostałe dwa urządzenia – iPhone 12 mini i iPhone 12 Pro Max – zostały wydane w listopadzie, podobno z powodu braku części do procesu produkcyjnego. Najwyraźniej to opóźnienie spowodowało wzrost sprzedaży telefonów.

Gdybyśmy obstawiali datę, oczekiwalibyśmy, że Apple przeniesie datę premiery iPhone’a 13 na wrzesień 2021, a nawet co najmniej jeden szanowany analityk Apple zgadza się z nami.

Niewiele wiadomo o cenie iPhone’a 13, ale spodziewalibyśmy się, że będzie to podobny poziom do rodziny iPhone 12. Te telefony kosztują więcej niż telefony z 2019 roku – seria iPhone 11 – ale to ze względu na dodanie 5G i kilku innych elementów technicznych.

Z pewnością uwzględnimy więcej przecieków cen iPhone’a 2021 i plotek, gdy je słyszymy, ale poniżej widać ceny serii iPhone 12, które jesteśmy stosunkowo pewni, że będą podobne w przyszłym roku.

iPhone 13 vs iPhone 12S: jak będzie się nazywał nowy iPhone?

IPhone 12 Pro (po lewej) i iPhone 12 Pro Max (Kredyt image: TechRadar)

Jest szansa, że następny iPhone nie będzie się nazywał iPhone 13. Jest to szczególnie prawdziwe, ponieważ numer 13 jest postrzegany jako pechowy numer w częściach świata, w tym w USA, więc może to być Apple chce pominąć tę liczbę, gdy przychodzi czas na nowy iPhone.

Z plotek sugerujących, że zobaczymy stosunkowo podobny projekt do iPhone 12, może się okazać, że firma przygotowuje rodzinę iPhone 12s na 2021. Jest to powszechna praktyka dla Apple, gdzie wprowadza serię “S” rok po dużej aktualizacji i być może zobaczymy, że w przyszłym roku.

Może to oznaczać, że wszystko, o czym tu mówimy, nazywa się iPhone 12s i iPhone 12s Pro, gdy te telefony trafią na półki sklepowe później w 2021.

  • iPhone 12S lub iPhone 13? Co Apple będzie nazywać swoim następnym smartfonem?

iPhone 13 przecieki i plotki

Możesz pomyśleć z datą premiery iPhone 13 do tej pory w oddali, że nie wiedzielibyśmy zbyt wiele o telefonie nowej generacji, ale różne źródła pokazały nam pewne rzeczy, których można się spodziewać na następnym iPhonie.

Po pierwsze, spodziewamy się czterech członków rodziny iPhone 13. Prawdopodobnie będą to – ale nie jest to gwarantowane – iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max.

Firma skupiła się na trzech modelach do 2020 roku, kiedy to wprowadziła mini model jako czwarty telefon z rodziny iPhone 12. Większość plotek sugeruje, że będzie to kontynuowane w 2021 roku. Jeśli jakikolwiek model zostanie upuszczony, prawdopodobnie będzie to mini, ponieważ iPhone 12 mini podobno nie sprzedał się dobrze, ale plotki sugerują, że Apple nadal będzie iPhone 13 mini (choć być może zamiast iPhone’a SE 3).

Konstrukcja i wyświetlacz iPhone’a 13

Spodziewamy się podobnych projektów do rodziny iPhone 12, a technologia ekranu prawdopodobnie będzie podobna, ponieważ firma dokonała dużych ulepszeń do tego elementu iPhone’a 12.

Jedną z rzeczy podobno dla iPhone 12, które nie szły do skutku było dodanie wysokiej częstotliwości odświeżania wyświetlacza. Plotki sugerują, że może to zostać wprowadzone na iPhone 13, a to sprawi, że wyświetlacz będzie wyglądał płynniej podczas grania w gry lub przewijania kanału mediów społecznościowych.

Zobacz więcej

Technologia ta może również działać w podobny sposób do tego, co widzieliśmy w składzie firmy na iPada Pro, gdzie jest w stanie zmieniać częstotliwość odświeżania w zależności od aktywności, którą wykonujesz w telefonie.

Kolejna plotka potwierdziła plotki o częstotliwości odświeżania 120Hz, ale sugerowała, że taki wyświetlacz może znajdować się tylko na dwóch z czterech przewidywanych modeli iPhone’a 13. Może to oznacza, że iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max będą miały ekrany 120Hz, podczas gdy iPhone 13 i iPhone 13 mini, lub cokolwiek, co się nazywa, nie będzie.

Źródło tego twierdzenia (koreańska strona Elec) powtórzyło to, dodając, że źródła branżowe twierdzą, że dwa najlepsze modele otrzymają ekran 120Hz. Ta strona dodała teraz więcej szczegółów, twierdząc, że Samsung będzie jedynym dostawcą tych paneli 120Hz.

Ming-Chi Kuo (analityk z wielkim rekordem) powiedział również, że spodziewa się ekranu 120Hz w modelach Pro.

W rzeczywistości istnieje szansa, że będzie miał jeszcze wyższą częstotliwość odświeżania, ponieważ patent Apple mówi o telefonie z wielokrotną częstotliwością odświeżania, być może uzupełniając się w 240Hz – co jest wskaźnikiem, który obecnie nie oferuje telefon głównego nurtu. Ale patenty często nie rozwijają się w funkcje, więc bierzemy to ze szczyptą soli.

Kolejna aktualizacja ekranu może dostać jest dodanie zawsze na wyświetlaczu, z niezawodnym leaker mówiąc, że może to być w pracach. Telefony z Androidem oferują to od lat, więc nadszedł czas, aby Apple weszło na pokład.

Temat wycięcie zostało poddane kontroli, a niektóre źródła twierdzą, że pozostanie on w tym samym rozmiarze co iPhone 12, a inni uważają, że jest bardziej prawdopodobne, że skurczy się w 2021. To, co się tu stanie, jest szczególnie niejasne w tej chwili, choć więcej źródeł wskazuje na to, że kurczy się, niż pozostaje tej samej wielkości.

Chociaż słyszeliśmy plotkę, że Apple ma co najmniej jeden prototyp iPhone’a 13, który całkowicie znika z wycięciem i sprawia, że ramki wokół każdej strony są nieco grubsze, aby zrekompensować. Czy 2020 był ostatnim rokiem wycięciem iPhone’a?

Inny wyciek zasugerował również, że firma może być w reszcie gotowa do wprowadzenia skanera linii papilarnych pod wyświetlaczem. Wielu producentów Androida zawiera tę technologię na flagowych telefonach, a ten wyciek sugeruje, że Apple jest gotowe pójść w jego ślady.

W rzeczywistości słyszeliśmy teraz wiele razy o skanerze ekranowym, a Apple najwyraźniej rozważa to oprócz Face ID. To powiedzia się, niektóre źródła sugerują, że ta zmiana jest dalej.

Jedną z rzeczy, które prawdopodobnie nie zmienią się, są rozmiary telefonów, a przecieki sugerują, że zobaczymy cztery modele, o tych samych rozmiarach ekranu co zakres iPhone 12.

Aparat iPhone 13

Jeśli chodzi o aparat, analityk branży Ming-Chi Kuo – który często ma rację co do informacji Apple – zasugerował, że ultraszerokoły aparat iPhone 13 może zostać uderzony do f/1.8, sześcioelementowego obiektywu z obecnego f/2.4, pięcioelementowego obiektywu na Pro i Pro Max.

Kuo od tego czasu po to z notatką sugerującą, że Sunny Optical wygląda na w stanie dostarczyć ten obiektyw (który teraz mówi może iść do siedmiu elementów). Posiadanie firmy z możliwością jego budowy oznacza, że jest bardziej prawdopodobne.

Słyszeliśmy również taką samą zmianę w otworze przysłony od analityków z Barclays, choć twierdzą, że ta aktualizacja przyjdzie do wszystkich czterech modeli iPhone 13. Powinno to pozwolić na lepszą wydajność przy słabym oświetleniu – choć potencjalnie również płytszą głębię ostrości, która może być mniej pożądana w zdjęciach krajobrazowych ultraszerokokątnych aparatów zazwyczaj excel at.

Nota analityka Barclays wspomniała również, że iPhone 13 Pro może uzyskać ten sam teleobiektyw snapper, co iPhone 12 Pro Max, pozwalający na 2,5-krotny zoom optyczny, w górę od 2x na swojego poprzednika.

Istnieją również doniesienia, że Apple rozważa dodanie kamery peryskopowej do przyszłego iPhone’a. Pozwoliłoby to na większy zakres powiększenia niż obecne modele, może do 10-krotnego zoomu optycznego, potencjalnie bez podejmowania części aparatu grubsze. Jednak na podstawie plotek może to nastąpić dopiero po iPhone 14 lub nawet nowszym urządzeniu.

Raport sugeruje również, że wszystkie cztery modele iPhone 13 mogą otrzymać skaner LiDAR, a nie tylko modele Pro, które mają go jak w gamie iPhone 12. Ta sama strona powtórzyła to twierdzenie więcej niż raz, ale dopóki nie usłyszymy go z innych źródeł, weźmiemy go ze szczyptą soli.

To samo źródło powiedziało również, że wszystkie cztery modele iPhone’a 13 otrzymają ois z przesunięciem czujnika (optyczna stabilizacja obrazu), co byłoby uaktualnieniem dla wszystkich, z wyjątkiem Pro Max, który już to ma, i że dwa modele Pro otrzymają większy główny obiektyw. Inna plotka sugeruje, że sensor-shift OIS i autofokus zostaną dodane do ultraszerokich aparatów w nowych telefonach, ale potencjalnie tylko modele iPhone 13 Pro i Pro Max.

Niewiele więcej było podobno specjalnie wokół aparatu, ale spodziewalibyśmy się, że Apple skoncentruje się na tym jako kluczowym obszarze, aby odróżnić telefony od rodziny iPhone 12.

specyfikacja iPhone’a 13, bateria i inne przecieki

Jedno źródło (leaker Jon Prosser) zasugerował również, że 2021 może być, gdy zobaczymy wprowadzenie iPhone’ów o wadze 1 TB. To rozmiar pamięci, z którą firma jeszcze nie eksperymentowała, przynajmniej dla swoich smartfonów i spodziewalibyśmy się, że będzie to opcja w najdroższych telefonach Pro.

Zobacz więcej

Jeśli informacje Prossera są poprawne, może to również sprawić, że najdroższy iPhone kiedykolwiek, ponieważ jest to dużo miejsca na jednej słuchawce.

Pojawiły się również pogłoski o bezportowym iPhonie debiutującym w 2021 roku. Może to być firma ma tylko jedną słuchawkę, która to robi, ale oznaczałoby to, że będzie używać tylko bezprzewodowego ładowania. Jest to twierdzenie, które słyszeliśmy z wielu źródeł, ale większość sugeruje, że tylko jeden model (najprawdopodobniej iPhone 13 Pro Max) pójdzie bezportu. Apple najwyraźniej próbuje dowiedzieć się, jak bezportowy iPhone może być zresetowany.

Urządzenie koncepcyjne Oppo wykonane przez firmę, aby pokazać bezportowy projekt telefonu (Image credit: Future)

W międzyczasie usłyszeliśmy od analityka Ming-Chi Kuo, że iPhone 13 może przełączyć się na technologię miękkiej płyty, która może pozwolić na fizycznie mniejsze baterie bez zmniejszania pojemności. W rzeczywistości Kuo od tego czasu powiedział, że iPhone 13 może mieć baterię o większej pojemności niż iPhone 12.

Istnieje również patent Apple, który mówi o trybie “ładowania ochronnego”, który zatrzyma cię przeładowanie telefonu, nawet jeśli pozostawisz go podłączonym przez długi czas (np. przez noc). Jednak patenty nie zawsze się przyzwyczaja, więc nie licz na to.

Wydajność powinna być zwiększona, jak zwykle jest co roku, ale słyszeliśmy rozmowy, że zaawansowane chłodzenie komory pary będzie wdrożony w iPhone 13 – choć jeśli nie jest czytany w tym roku, być może będziemy musieli poczekać, aż iPhone 14 go zobaczy.

Wydaje się, że telefony iPhone 13 Pro mogą mieć opcje przechowywania 1TB, więc możesz mieć ogromne ilości miejsca w telefonie na aplikacje, filmy, zdjęcia i wiele innych. Ten rodzaj opcji byłby bardziej przydatny dla profesjonalistów niż przeciętni użytkownicy, ale na razie jest to tylko prototyp, który najwyraźniej testuje Apple.

Spodziewaj się, że wsparcie 5G będzie kontynuowane w 2021 r. iPhone’y oczywiście, ale oczekuje się, że firma przełączy się na urządzenia mmWave lub sub-6, co pozwoli jej zaoszczędzić pieniądze.

Oznacza to zasadniczo, że jeśli technologia mmWave nie jest dostępna w Twoim kraju, będziesz mógł kupić tylko wersję sub-6. Apple zawierało obie wersje technologii 5G na iPhone 12, a cena słuchawki znacznie wzrosła w USA.

Pozostając z technologiami bezprzewodowymi, zostaliśmy również doprowadzeni do zrozumienia, że iPhone 13 będzie pakował łączność Wi-Fi 6E, aby uzyskać jeszcze szybsze połączenie z internetem i chmurą.

Po raz pierwszy zostało to przewidzene przez analityków i od tego czasu znowu powiedział to samo z większą pewnością, nawet nazywając pozornych dostawców technologii Wi-Fi 6E.

Nowy iPhone 13: co chcemy zobaczyć

Z mało znane na pewno o nowym iPhone 13, zebraliśmy listę rzeczy, które chcielibyśmy zobaczyć firma wprowadzić do swojego urządzenia następnej generacji. Niektóre z nich będą pasować do tego, o czym przeczytaliście powyżej, a inne to tylko rzeczy, które chcemy zobaczyć, jak Apple robi.

1. Duża aktualizacja kamery

Aparat iPhone 12 Pro Max (Kredyt image: TechRadar)

Seria iPhone 12 przyniosła kilka drobnych poprawek aparatu do rodziny telefonów, ale nie był to znaczący remont, na który wielu liczyło.

Spodziewaj się ulepszonego aparatu w 2021 roku, a mamy nadzieję na duży, który może oznaczać, że firma może utrzymać się na nogach w tworzeniu jednych z najlepszych strzelców na rynku.

2. Wydekiewę baterii

IPhone 12 nie poprawił żywotności baterii w telefonach, które znacznie wydłużyły się z serii iPhone 11, więc chcielibyśmy, aby Apple położyło większy nacisk na żywotność baterii w przyszłości.

Nigdzie nie jest to bardziej prawdziwe niż na iPhone 12 mini, który ma najgorszy czas pracy baterii całej rodziny. Jest wystarczająco dobra, aby poradzić sobie z dnia na dzień, ale chcielibyśmy, aby Apple zobowiązało się do dalszej poprawy żywotności baterii.

3. IPhone 13 mini

IPhone 12 mini (Kredyt obrazu: Apple)

Może się to wydawać oczywiste, ale bardzo lubimy iPhone’a 12 mini i chcielibyśmy, aby stał się ostoją rodziny iPhone’ów.

Mniejsze telefony, które są tak zdolne, jak flagowa alternatywa, są nieliczne w 2020 roku, więc chcielibyśmy, aby firma ponownie zobowiązała się do tego nowego rozmiaru słuchawki dla iPhone’a 13.

4. Spadek cen

Jest mało prawdopodobne, aby było to możliwe dla iPhone’a 13, ale wraz ze wzrostem ceny serii iPhone 12 w stosunku do iPhone’a 11 chcielibyśmy, aby firma ponownie obniżyła ceny w 2021.

Z plotką sugerującą, że firma będzie korzystać tylko z technologii 5G istotnej dla każdego rynku, na którym mieszkasz, może to pozwolić Apple obniżyć cenę niższą niż wcześniej.

5. Śmierć 64GB iPhone

IPhone 12 Pro rozpoczął się od 128GB (Kredyt image: TechRadar)

IPhone 12 mini i iPhone 12 są dostępne z 64GB pamięci masowej i uważamy, że nie ma wystarczająco dużo miejsca na smartfonie w 2020. Niektórzy będą w stanie sobie z tym poradzić, ale jeśli chcesz w pełni wykorzystać swoje urządzenie, prawdopodobnie znajdziesz, że zapchnie się po kilku latach użytkowania.

Chcielibyśmy, aby Apple wprowadziło 128 GB jako minimalny rozmiar urządzenia w 2021 roku i miejmy nadzieję, że cena większych wariantów pamięci masowej spadła do bardziej przystępnego poziomu.

6. Wyświetlacz o wysokiej częstotliwości odświeżania

Podobno dla iPhone 12, wyświetlacz o wysokiej częstotliwości odświeżania będzie kolejną solidną aktualizacją ekranu, którą chcielibyśmy zobaczyć w zestawie na iPhonie, aby utrzymać konkurencyjność z innymi smartfonami na rynku.

Jest to rodzaj aktualizacji, o której nie wiesz, że chcesz, dopóki nie użyjesz telefonu z zawartą technologią, ale jest to coś, co miałoby zauważalną różnicę w doświadczeniu iPhone’a.

7. Lepsza opcja dla ładowarek

Złącze Lightning na iPhone 12 Pro Max (Kredyt image: TechRadar)

IPhone 12 był momentem, w którym Apple zdecydowało się upuścić ładowarki w pudełku. Według Apple, jest to inicjatywa, która jego zdaniem pozwoli zaoszczędzić na ewaste i choć może to być prawda, nie jest to najbardziej przyjazny dla użytkownika sposób.

Chcielibyśmy, aby firma wymyśliła alternatywny sposób oferowania ładowarek tym, którzy ich chcą, a jednocześnie domyślnie nie dołączała ich do pudełka.

Być może każdy iPhone może pochodzić z kuponem ładowarki, w który możesz zarobić, jeśli potrzebujesz ładowarki, ale zdecydowanie zniechęca cię do tego, jeśli masz już sposób na ładowanie telefonu?

  • Co wiemy do tej pory o iPadzie Pro 2021
Tags :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

We use cookies to give you the best online experience. By agreeing you accept the use of cookies in accordance with our cookie policy.