Review
Przegląd rozwiązań sieciowych

Przegląd rozwiązań sieciowych

Od 2011 roku Network Solutions (wraz z Web.com i Register.com) stały się dodatkiem do Web.com Group, jednej z wiodących firm zajmujących się technologiami internetowymi, które świadczą usługi milionom klientów na całym świecie.

  • Chcesz wypróbować rozwiązania sieciowe? Sprawdź stronę tutaj

Na głównej stronie Network Solutions natknęliśmy się na tak wiele zdjęć uśmiechniętych ludzi (pomyśl o Kotu Cheshire), że czuliśmy się tak, jakbyśmy w jakiś sposób skończyli w reklamie pasty do zębów. Niezależnie od tego, strona wygląda ładnie i czuje się nowoczesna, chociaż nie była zbyt chętna do dostarczenia nam wszystkich informacji, które mieliśmy nadzieję tam znaleźć.

Network Solutions ma również oficjalny blog, który odpowiada głównej stronie internetowej w stylu i zawiera mnóstwo artykułów. Publikowali od 2019 roku, wszystkie są związane z tematem hostingu i napisane w sposób przyjazny dla początkujących. Jeśli chodzi o sieci społecznościowe, są one obecnie aktywne na Facebooku, Twitterze, LinkedIn i YouTube, chociaż żadne z wymienionych kont nie publikuje nowych treści od 2020 roku.

Co ciekawe, kilku z ich niezadowolonych (i zakładamy, byłych) klientów nie chciał po prostu wściekać się, ale także dostać się nawet z dostawcą, doradzając innym, aby uniknąć Network Solutions “jak zaraza”, co dało nam inną rzecz do rozważenia.

  • Sprawdź również nasze łapanki z najlepszych wspólnych hostingu

Plany i ceny

Z obietnicą, że będą dostarczać hosting i nazwy domen “dla każdej firmy”, Network Solutions prezentuje cztery różnej wielkości, oparte na chmurze plany, od startera do premium. Najtańszy (oznaczony jako “Starter”) może być twój za $ 5.69 miesięcznie (przez okres roku) i zapewni 15 GB miejsca na dysku, możliwość hostowania jednej strony internetowej i maksymalnie pięciu skrzynek e-mail. Aby uzyskać bezpłatną nazwę domeny, musisz zakupić jeden plan powyżej (“Niezbędny”, który jest zalecany), a aby uzyskać bezpłatny certyfikat SSL, musisz przejść do planu “Premium”, dzięki czemu podstawowy plan będzie zbyt gołe kości.

Dodatkowo istnieją trzy różne pakiety hostingowe WordPress, od $ 7.99 do $ 18.98 miesięcznie.

Network Solutions akceptuje wszystkie główne karty kredytowe i PayPal, a dla tych, którzy są sceptyczni co do swoich usług, istnieje 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. Jeśli jednak zarejestrowałeś nazwę domeny, nie zostanie ona uwzględniona w refundacji, ale możesz ją zachować.

Tak Nie
Hosting dla małych firm Hosting kolokacji
Hosting w chmurze Darmowy hosting
Hosting Linuksa Hosting zarządzany
Hosting e-commerce Hosting wideo
Hosting współdzielony Zarządzany hosting WordPress
Hosting WordPress Hosting poczty e-mail
Kreator stron internetowych
Hosting z gołym metalem
Zielony hosting
Hosting sprzedawców
Hosting VPS
Hosting systemu Windows
Hosting dedykowany

Łatwość obsługi

Ponieważ rozwiązania sieciowe nie mają dokładnie mnóstwo opcji hostingu, wybranie preferowanego planu nie powinno być czasochłonną decyzją. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, czy chcesz prostszego rozwiązania opartego na chmurze lub zoptymalizowanego pod kątem WordPress. W przeważającej części, wraz z tymi pakietami hostingowymi, otrzymasz również usługi e-mail. Jeśli nie (i chcesz je), kopanie nieco więcej wokół strony internetowej zabierze Cię do kilku rozwiązań hostingowych e-mail, jak również.

Po wybraniu planu hostingowego przejdziesz do kwestii nazwy domeny z opcją zarejestrowania nowego (w cenie 15 USD) lub użycia istniejącego.  Następnie zostaniesz poinformowany o dodaniu certyfikatu SSL (ponieważ nie jest on dołączony do żadnego planu, ale z planem “Premium”), z którym pierwszy miesiąc użytkowania będzie bezpłatny. Tutaj możesz kupić do 300 certyfikatów lub po prostu kliknąć “Nie, dziękuję”.

Następnym krokiem jest sprawdzenie wykresu i wszystkiego, co w nim zawarte, gdzie można wybrać cykle rozliczeniowe dla planu hostingowego i SSL (jeśli go kupiłeś). Cykle rozliczeniowe są zaskakująco elastyczne i zapewniają różne opcje od jednego miesiąca do dziesięciu lat; i z opcją domeny można przejść do (zaskakujący wybór) 100 lat, co oznacza niesamowite skupienie się na przyszłości.

Zanim zaczniesz tworzyć konto w network solutions, przejdziesz przez kilka sugerowanych dodatków, wszystkie związane z bezpieczeństwem witryny. Następnie musisz dodać swoje dane osobowe, utworzyć hasło i wybrać pytanie zabezpieczające (niektóre z nich wydają się prawie przestarzałe, takie jak “Jaki jest twój numer karty bibliotecznej?”) Na szczęście możesz zapisać własne pytanie i uwolnić swój potencjał twórczy (jeśli chcesz, to jest).

Network Solutions oferuje kreator stron internetowych typu “przeciągnij i upuść” oprócz swoich planów hostingowych (Image credit: Network Solutions)

Wszystkie plany są wyposażone w własny panel sterowania, który nie jest tak przyjazny dla użytkownika, jak niektóre alternatywy w branży, ale udało nam się znaleźć drogę. Stamtąd, większość znanych aplikacji może być twój po kliknięciu lub dwóch (WordPress, Joomla, Durpal i tak dalej) i wszyscy deweloperzy tam będą zadowoleni, aby usłyszeć, że cała gama funkcji tworzenia stron internetowych są obsługiwane, jak również (PHP5, Python, Ruby on Rails, Java Servlets, Biblioteki Zend i wiele więcej). Do zakupu dostępnych jest wiele funkcji e-commerce (i kompleksowe rozwiązanie e-commerce), a także kompetentny kreator stron internetowych typu “przeciągnij i upuść”.

Użyliśmy GTmetrix do pomiaru czasu pracy i reakcji naszej witryny Network Solutions (Kredyt obrazu: GTmetrix)

Szybkość i doświadczenie

Próbując przekonać nas o wyższości swoich usług, Network Solutions podnosi ich “niezawodny” czas pracy z gwarancją 99,9%, wsparcie techniczne na żywo i elastyczne plany hostingowe, bez żadnych obietnic dotyczących szybkości. Nie wiedząc, czego się spodziewać, przetestowaliśmy szybkość działania głównej strony internetowej Network Solutions za pomocą GTmetrix jako narzędzia. Umieściła wydajność prędkości strony powyżej średniej z rozstrzygającywynik B (85%), który jest dość dobry.

Postanowiliśmy przetestować czas pracy głównej strony internetowej Network Solutions za pomocą UptimeRobot i sprawdzić, czy skorzystamy z gwarancji, które nam dostarczyli. Po miesiącu ciągłego monitorowania, UptimeRobot zgłosił kilka przypadków przestojów, z najdłuższym trwającym 19 minut prosto. Jednak całkowity czas przestoju wynosił około 42 minut. Oznacza to, że całkowity zarejestrowany czas pracy wyniósł 99,917%, a Network Solutions udało się zrealizować swoje obietnice wąsa.

Wsparcie

Pierwsze opcje pomocy, które prawdopodobnie zauważysz w network solutions, to ich numer telefonu (który zaleca się używać tylko w pilnych sprawach) i przycisk “Skontaktuj się z nami”, który przedstawi Ci kilka sposobów, aby pomóc sobie. Ich baza wiedzy (zatytułowana “Centrum pomocy”) można przeglądać za pomocą pola wyszukiwania lub wybrać niektóre z wstępnie wybranych kategorii. Wydaje się, że przyzwoita liczba artykułów, które są najczęściej napisane w łatwy do naśladowania sposób (często ze zdjęciami) i oceniane przez użytkowników z pięciogwiazdkowym systemem oceny.

Jeśli wolisz polegać na agentach pomocy technicznej z zespołu technicznego Network Solutions, możesz skontaktować się z nimi za pośrednictwem biletu pomocy technicznej, czatu na żywo i telefonu, z których wszystkie powinny być dostępne przez całą dobę.

Network Solutions oferuje forum społecznościowe, na którym jego zarejestrowani użytkownicy (zakładamy, ponieważ próba przeprowadzenia bez rejestracji sprawiły, że trafiliśmy w ślepy zaułek) mogą szukać odpowiedzi na swoje pytania, odpowiadać na pytania innych użytkowników lub wydawać opinie innym. Jednak, gdy próbowaliśmy się zarejestrować, ani jedna z dziesiątek nazw displayowych (a niektóre były dość oryginalne) została uznana za dopuszczalną (jedyne wyjaśnienie, które dostaliśmy, to “Nazwa, którą wpisałeś, jest już używana”, co nie wydaje się być w rzeczywistości), więc nie możemy zgłosić niczego więcej niż to.

Konkurs

Zarówno WestHost, jak i Network Solutions mają ponad dwie dekady doświadczenia i są częścią czegoś znacznie większego niż oni sami (WestHost jest pod skrzydłami grupy UK2 i Network Solutions częścią Web.com Group). Z WestHost dostaniesz tańszy hosting, ale tylko przed odnowieniem ceny, po czym twoje konto bankowe może zostać uderzone kryzysem egzystencjalnym. Z Network Solutions nie powinno być jednak niespodzianek, ponieważ wszystkie ich rabaty są oparte na długości umowy, w związku z czym ten sam okres jest równy tej samej oszczerce.

Bluehost jest jednym z tych hostów, które zapewnią swoim użytkownikom wszystko, co potrzebne, ale mogą sprawić, że wykonają podwójną akces do przeglądania cen po odnowieniu. Mimo to Bluehost zapewnia świetny stosunek jakości do ceny i oferuje (w przeciwieństwie do Rozwiązań Sieciowych) hosting VPS, zarządzany WordPress i serwer dedykowany oprócz podstaw, więc lepiej nadaje się dla bardziej ambitnych użytkowników.

HostGator może zapewnić Ci wszystko, co może i wykracza poza to, a my nie myślimy tylko o typach hostingu. Podstawowy plan (adorably named “Hatchling”) z HostGator zawiera nazwę domeny, transfer strony internetowej, niezmierzona przepustowość i certyfikat SSL, wszystkie bezpłatne. Dla porównania, podstawowy plan Network Solutions ma mniej dodatkowych funkcji, aby przyciągnąć nowych użytkowników.

MochaHost i Network Solutions mają szczególne podobieństwo, jeśli chodzi o ich podstawowe pakiety hostingowe, które najlepiej są ignorowane. Żadna z nich nie oferuje bezpłatnej rejestracji domeny ani wielu nieograniczonych funkcji. Mając na uwadze, że jest, MochaHost zapewnia bezpłatny certyfikat SSL (podczas gdy Network Solutions nie) i Network Solutions zapewnia instalatora jednym kliknięciem (co MochaHost, dziwnie, nie). Jednakże, ponieważ z MochaHost będziesz uprawniony do szalonej 180-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, wolelibyśmy iść z nimi.

Ostateczny werdykt

Ponieważ został założony pod koniec ery disco, Network Solutions z pewnością wie, jak uzyskać groovy z pakietami hostingowymi, oferując wiele przydatnych narzędzi, aby twoja strona w dół z boogie w krótkim czasie. Jednak problematyczna przewaga złych opinii od swoich byłych klientów (niektóre z nich wydają się odczarowane, niektóre zdenerwowane, a inne są na krew) na kilku stronach internetowych z recenzjami konsumentów sprawia, że ten host jest trudny do polecenia. Jeśli chcesz dać im szansę mimo to, nie pozwól nam cię powstrzymać. Z drugiej strony, jeśli chcesz najpierw rozważyć inne opcje, nie zapomnij sprawdzić Bluehost i HostGator.

  • Zaprezentowaliśmy również najlepszy hosting
Tags :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

We use cookies to give you the best online experience. By agreeing you accept the use of cookies in accordance with our cookie policy.